Dereck Hard - Urban street photographer

Dereck Hard logo

PhotoblogWORKI´N ARTSTAR

Studio ARTSTAR v Neratovicích u Prahy znám moc dobře… Pokud jste o něm ještě neslyšeli, tak jde o profesionální hudební nahrávací studio, s video / foto ateliérem a špičkovým zázemím. Několik mých projektů vznikalo nebo bylo dokončeno právě tam! Majitelem je hudební inženýr a producent Honza Salák aka John Soulcox, který odpovídal na náš pravidelný dotazník. Je to také domácí studio známého producenta a DJ jménem Dryman. Oba spolu úzce spolupracují a mnoho zde vytvořených beatů vzniká v jejich kolaboraci! Nedávno prošlo celé studio nákladnou rekonstrukcí a vzali to opravdu z gruntu! Inu, podívejte se sami…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N MARKÉTA SLUKOVÁ

U Markéty a jejího manžela Simona to bylo super! Hned u vchodu mě přivítaly jejich fenky Ozárka a Amy, kdo mě zná, tak ví, že pejsky miluju. Celý jejich žižkovský a velmi atypický byt dává vědět, že v něm bydlí ryzí sportovci. Kdo by to náhodou nevěděl, tak je Markéta Sluková profesionální beach volejbalistka a její muž je jejím trenérem. Maki vystudovala aromaterapii, takže to u nich doma neuvěřitelně vonělo. Během focení jsme si skvěle popovídali a krom toho mi ještě vyložila medicínské indiánské karty. Co si přát víc…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
WORKI´N JAKUB KOHÁK

Jakub Kohák nás pozval na focení jednoho z jeho častých pracovních prostředí. Obří a ultramoderní postprodukční studio UPP, kde vznikají after efekty k filmům, seriálům, reklamám a videím po celém světě. Studio se dokonce pyšní cenou EMMY za vizuální efekty k filmu Děti Duny. A místo, kde UPP sídlí je fenomenální a je rozeseté (a zároveň propojené) po několika domech, nechybí v něm kompletní zázemí, nespočet studií nebo projekční místnost (rozuměj profi kino). Jo a vlastně, kdo je ten Jakub Kohák? On se popsal krapet jinak, ale patří k předním českým (nejen) reklamním režisérům, je vyhledávaným a oblíbeným hercem, má super smysl pro humor, miluje fotbal a svojí rodinu… Během postprodukcí ve studiu prý především spí! Tak dobrou…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
TRAINI´N LU GREGOROVÁ

A máme tu další díl sportovní lifestyle rubriky Traini´n. Tentokrát se s vámi podělí o svoje sportovní znalosti Lu Gregorová, kterou můžete znát třeba z jejího seriálu Lu & Roadtrips na Red Bull.cz . Sice není velká vzrůstem, ale velká rozhodně je! Velká sportovkyně, aktivně se věnuje vzpírání a crossfitu, také trénuje nebo o sportu píše články. Kromě sportu, je ale taky velká sympaťačka, hodně pozitivně naladěná a v neposlední řadě je s ní velká sranda. Taky zvedá nad hlavu dost velký, a ještě těžší závaží. A navíc je velký profík, na focení jsem zažil jen málo lidi, kteří by byly připravené tak precizně, jako právě Lu!

 

Více fotografií a celá rubrika TADY
LIVI´N JAKUB HORÁK

Spisovatel, producent, satirik, úspěšný politický marketér a marketingový odborník, muzikant, pedagog na pražské DAMU nebo zakladatel recesistického Hnutí Nevím… To najdete na internetu po zadání jména Jakub Horák, ale ve skutečnosti je toho za Jakubem ještě mnohem více…třeba to, že je vášnivý a skutečně ryzí cestovatel. Tenhle velice zábavný a inteligentní chlapík teď navíc kandiduje do pražského magistrátu a pokud by tam seděl, je to záruka čerstvých a originálních nápadů nejen co do oblasti kulturního žití v hlavním městě… Focení proběhlo v Jakubově druhém domově, v Eccentric Club Prague, což je jeho obývák. V místě, kam mají přístup jen členové klubu a v místě, kde je generálním sekretářem právě Jakub Horák, který klub založil!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
WORKI´N STEREO CAFE

Za dalším dílem Worki´n jsme vyrazili směrem severní Čechy, konkrétně do Liberce. V centru tohohle krásnýho města najdete bar Stereo Cafe. Šéfuje mu Roman Dobeš, krom jiného fotograf, se kterým se známe už nějakou dobu z fotografický vejšky. Stereo Cafe má super atmosféru, originální design, nevšední prvky (jako hrací automat „červi“, obdoba legendárního hada) a také vlastní galerie MOON GALLERY. Vítejte…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N DJ ONDRASH

Na další návštěvu k sobě domů nás pozval Ondrash, velmi bookovaný a ještě víc talentovaný DJ! Již brzy se utká o titul národního mistra v českém finále DJ turntablist soutěže Red Bull 3Style. Vloni mu první místo uniklo jen vo fous, takže je dost možné, že to letos klapne a on se rozjede na světové finále v Taipei na Tchaj-wanu. Kromě aktivního DJingu Ondrash připravuje i svojí první, a zcela instrumentální, producentskou desku… Jestli tě zajímá, kde trénuje scratche a DJské tríčky, tak klikej níže!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
WORKI´N JIŘÍ PROPÍLEK

Kdybych tvrdil, že Jirku Propílka neznám nebo, že ho nemám tuze moc rád, lhal bych! Taky bych lhal, kdybych tvrdil, že Jirka není jeden z nejšikovnějších lidí, co znám. A já co? A já nelžu! Jirkovo pracovní prostředí je nadmíru zajímavé, pracuje ve studiu SHOTBOX, které se zabývá především natáčením reklamních spotů. Jakožto vystudovaný sochař tu má na starost výrobu všech možných a nemožných rekvizit. Kamarádíme se již několik let a celou tu dobu jsem chtěl, abychom se někdy potkali na nějakém společném, uměleckém projektu. To se podařilo a Jirka vytvořil, nebo možná lépe řečeno přivedl k životu, autorské postavičky, které hrají hlavní roli v mojí fotografické pohádce ZUličníci… Je to velký talent a velký dříč, který se mimo práci věnuje hlavně svojí milovaný ženě a dvěma prckům Oliverovi a Tedíkovi.

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
TRAINI´N TARY

Na focení s Tarym jsem se moc těšil… Pamatuju si ho ještě jako malého kluka. No dobře, ne jako malého kluka, ale jako čerstvě plnoletého mladíka. Tehdy jsem ho fotil jako jednoho z 20 vybraných urban sportovců a umělců do mojí motivační fotografický publikace STREET KIDS. Psal se rok 2011 a nni ve snu by mě tehdy nenapadlo, kam to Tary dotáhne… Kam? Daleko! Je jedním z nejúspěšnějších sportovních youtuberů a určitě nejznámějším českým parkouristou. Ze své lásky k tomuhle urban sportu si vytvořil i velice úspěšné podnikání. Není to jen extrémně sledovaný YouTube kanál, ale také jeho parkourové tábory pro děti nebo značka parkourového oblečení Enjoy The Movement. Tak jdeme na to!

 

Více fotografií a celá rubrika TADY
WORKI´N KIWI

Tu a tam se s rubrikou o zajímavých pracovních prostředích, rozjedeme i jinam, než jen po Praze… Tentokrát tedy směr moravská metropole! Naše brněnská cesta skončila v Campus Office Square, kde mí sídlo společnost Kiwi.com, která zjišťuje klientům výhodné letenky do celého světa. Jedná se o nejúspěšnější start-up v historii České republiky. Wow! Po originálních a precicně vyvedených prostorách firmy Kiwi.com nás provedla produktová ředitelka Petra Vaškových. A že bylo, co prohlížet. Zaměstnanci se tu prohání na různých přibližovadlech typu skateboard, mají tu vlastní tělocvičnu, saunu, bistro, relax zónu a do toho všeho tu občas proběhne i pes. Ano, celé Kiwi.com je dog friendly!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY