Dereck Hard - Urban street photographer

Dereck Hard logo

PhotoblogLIVI´N OLGA TRČKOVÁ

Vítejte u Olgy Trčkové! Galeristky, veliké znalkyně, a ještě větší milovnice umění. Olga je spolumajitelka jedné z nejkrásnějších a zároveň nejnabušenějších galerií současnýho umění v Praze, tím pádem v Čechách. Aspoň pro mě určitě! Spolupracovala s takovými jmény jako Jiří Georg Dokoupil, David Černý, Roman Týc, Pasta Oner, Adam Štech, Lubomír Typlt, Masker a mnohými dalšími! Galerie se jmenuje DSC Gallery a najedete jí v Dlouhé ulici v centru Prahy. Musíte stylově zazvonit na zvonek, až pak se dostanete do moderní a minimalisticky vyvedený galerie. A vstupný je zadarmo, tak jako v lepších galeriích tohoto stylu všude po světě. DSC Gallery dokonce vydává prvotřídní magazín o umění – ArtLover! Ale s Olgou jsme nefotili Worki´n u ní v galerii, nýbrž Livi´n u ní doma! Což je vlastně taky taková galerie současnýho umění. Inu posuďte sami…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
WORKI´N PETER HAJDUČEK

Kdo miluje sneakers, musí znát i přední shopy, které tyhle boty prodávají… A kdo by tím pádem neznal Footshop, který nově sídlí v pražském Vnitroblocku! Ale málokdo už ví, že za Foosthopem, který má kamennou pobočku nejen v Praze, ale taky v Bratislavě a Budapešti, stojí jeden jediný muž. Muž, který má krom velkých vizí na rozdávání také velké množství skromnosti a pokory! Jmenuje se Peter Hajduček a věř, že bys ho chtěl mít za šéfa určitě i ty!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N GOGOMANTV

Co, co? Go, go! Kdo má internet a alespoň jednou narazil na kanál YouTube, určitě musel zaregistrovat jméno GoGo Nebo GoGoManTV. Za tímhle nickem najdete Daniela Sebastiána Štraucha, kluka který má jen 22 let a už dobyl československý internet. Je to velký showman a sympaťák s neuvěřitelným charisma. Pojďte s námi k němu domů… My si návštěvu náramně užili! My? Ano, moje drahá dívka natočila další povedené BTS – behind the scenes video!

 

Více fotografií, krátký dotazník a BTS video TADY
LIVI´N DERECK HARD

Při Štědrém dnu vychází speciální díl série LIVI´N s jejím autorem, který nafotil již 83. dílů této oblíbené rubriky… A to nejen v Čechách, ale také na Slovensku a jeden díl dokonce v ruském Petrohradu! Šestnáctého ledna má navíc vernisáž výstava LIVI´N – mé pražské bydlení, takže jde i o pozvánku na ní. Vystaven bude výběr ústředních portrétů z této série a konkrétně pouze lidí žijících v Praze. Nejde o pragocentrismus, ale Dereck Hard právě s tímto výběrem vyhrál Grant Prahy na Czech Press Photo 2017. Od 17.1. do 24.2.2019 můžete zajít do Czech Photo Centre (pár kroků od metra Nové Butovice), kde bude vystaveno čtyřicet velkoformátových zvětšenin. A protože Dereck již více než dva roky navštěvuje umělce a další zajímavé osobnosti v jejich domovech, nafotil své bydlení i on, ve stylu: „Když já k tobě, tak ty ke mně“… Dámy a pánové, vítejte ve Velké Chuchli u Derecka Harda a Veselé Vánoce!

 

Více fotografií a celá rubrika TADY
TRAINI´N KLÁRA POKORNÁ

Jógu fotím strašně rád a vždycky žasnu nad dvěma věcma. Jak je možný, že dokáže být lidský tělo takhle ohebný a proč takhle ohebný není to moje… A pak nad tím, že ti, co ji dělají jsou konstantně dobře naladěný a v klidu! Přesně taková byla i Klára Pokorná, jedna z TOP současných českých jogínek… Celé se to navíc odehrálo v místě, kde bych z fleku mohl nafotit i novej díl Worki´n. Yoga Movement na pražském Smíchově je místo vymazlené do nejmenšího detailu, betonová stěrka na zdech, stylové vše od osvětlení po home made umyvadlo (ano to, s tím avokádem). Ale zpátky k věci. Dnešní sportovní recept Kláry Pokorné přináší originální tipy na vhodné jídlo, protažení a to vše okořeněné pořádnou dávkou motivace!

 

Více fotografií a celá rubrika TADY
LIVI´N MC GEY

Přijeli jsme s mojí Mariou docela pozdě večer… Byl konec léta a venku skoro tma. Já jsem fotil, ona natáčela backstage video a MC Gej sw svojí báječnou rodinou zatím obsazoval skoro samá první místa! V čem? Tak za prvý se o nás neskutečně starali a celou dobu nás bavili vyprávěním o jejich neotřelém bydlení. Za druhé: bydlení jednoho z nejzábavnějších rapperů u nás a jeho šikovné manželky Terezy bylo jedno z těch nejoriginálnějších, nejvypiplanějších a vůbec těch nejhezčích, které jsem měl tu čest fotit! Koupili si prvorepublikový dům nedaleko od Brna, který vychytali do nejmenších detailů… Inu, pokochejte se samy!

 

Více fotografií, krátký dotazník a BTS video TADY
WORKI´N PASTA ONER

Kdo je Pasta Oner určitě víte… Pokud ne, dozvíte se to níže. Kdo by, ale opravdu nevěděl, tak patří Pasta k našim předním současným vizuálním umělcům. Na umělecké scéně se pohybuje již více než jednu dekádu a o jeho popularitě a oblibě nemůže být žádných pochyb! Pastu mám moc rád a focení s ním je vždycky velice zábavné a inspirativní. Pojďte nahlédnout, kde vznikají jeho plátna a artefakty. Vítejte v Pragovce v Pastově továrně na umělecké sny!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N KAMU

Kamila Rundusová aka Kamu… Kdo by neznal tuhle rozjetou, potetovanou, zábavnou a parádně ulítlou kuchařku. Můžete jí znát nejen z televizní obrazovky a skvělých, sytě barevných videí na youtube, ale taky z jejich populárních kuchařek! Nedávno ji vyšla á propos úplně nová! Je jasný, že hlavní portrét k tomuhle dílu Livi´n musel vzniknout právě v její kuchyni. Pojďte nahlédnout pod pokličku jejího bydlení na pražském Smíchově!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
TRAINI´N MICHELLE BAMBAII

Michelle Bambaii je prvním zástupcem z řad tanečníků a tanečnic ve sportovní-lifestyle rubrice Traini´n. Tanci se věnuje od svých jedenácti let a momentálně je již několik let členkou taneční dancehall skupiny BaddFyah. Nejvíce se věnuje dancehallovému stylu Soca a to dokonce na takové úrovni, že spolupracuje s umělci z kolébky dancehallu – z Karibiku! Mrkněte na její rady a tipy…

 

Více fotografií a celá rubrika TADY
WORKI´N FILIP ŽILKA

S dalším dílem rubriky Worki´n jsme vyrazili na pražské Vinohrady, konkrétně na roh Francouzské a Budečské ulice a úplně nejkonkrétněji za Filipem Žilkou do jeho vyhlášené optiky… A vyhlášená je po právu. Velice povedený interiér, kterému vévodí dva obří trezory, ve kterých jsou uložené originální brýle ze všech koutů světa, které jinde opravdu neseženete. Pojďte nahlédnout pod ruce mistru optikovi… A pokud to nevidíte úplně vostře, možná to chce změřit zrak!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY