Dereck Hard - Urban street photographer

Dereck Hard logo

PhotoblogLIVI´N JARDA STANKO

Další ze série velice netradičních dílů rubriky LIVI´N je tu… Po Focení módní návrhářky Petry Ptáčkové na stromě v lese nebo skupiny Pipes and Pints v jejich mobilním domě na kolech je tu další bomba! Ředitele NoD/ROXY, Jardu Stanka, jsme nafotili v jeho originálním bytě, který vznikl místo galerie NoD! Ano, čtete správně a více už vám o svém neotřelém bydlení sám Jarda…

Byt je ve skutečnosti uměleckou instalací. Díky společnému projektu galerie NoD s uměleckou skupinou Rafani, vznikl plnohodnotný, uzavřený soukromý byt, který je možné si pronajmout přes platformu Airbnb. Je to skutečně tak a celý byt je složený z valné většiny především artefakty téhle svérázné umělecké skupiny! Veškeré info o tomto skvělém uměleckém počinu s velkým přesahem najdete, když zadáte celý název projektu a to Rafani Art Apartment in the Heart of the City.
Byt je pak možné rezervovat v rámci portálu Airbnb: http://bit.ly/RafaniArtApartment

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
WORKI´N FUTLAB

Daniel Gottwald je sympaticky týpek, překypující energií… Před časem vyměnil svoji zaběhlou kariéru marketing specialisty a rozjel FutLab, high tech dílnu v pražských Strašnicích. V obřím prostoru na dvou patrech najdete hned několik 3D tiskáren, ale také strojů pro práci s různými materiály jako dřevo, kov nebo textil. Je toho hodně, takže nechme raději, ať nám o tom poví více samotný majitel a ideamaker…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N SANTO PAGANA

Santo Pagana miluje energie a dokáže je vycítit v různých věcech… Ale pokud chcete zažít opravdu pořádnou dávku energie, potkejte se s ním. Z tohohle mladého muže pozitivní energie přímo tryská! Santo je Čecho-Ital, který žil dlouhá léta v Německu, a tak má jeho čeština sympatický akcent. Je to gastronom, který špičkové rozumí jídlům a pití. Nejspíš proto si ho televizní produkce (spolu s jeho maminkou) vybrala jako novou tvář pořadu Ano šéfe! Kdo by se chtěl se Santou potkat osobně a pochopit, jak skvělým hostitelem dokáže být není nic snazšího. V Mělníku má prvotřídní italskou restauraci, která se jmenuje podle něj. A teď už honem k Santovi domů!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
TRAINI´N EVA URBANOVÁ

Eva Urbanová je tanečnice a choreografka. Původem je z Bratislavy, ale nyní žije v Praze, kde studuje magisterský program na HAMU a naplno se věnuje svému milovanému tanci. Krom jiných úspěchů strávila i rok na studijním pobytu v Londýně a další v Tokiu. Od svých sedmi let se věnovala vrcholové moderní gymnastice, ve které se dokonce stala mistryní Slovenska v kategorii B – kadetky. V tanci se věnuje především tomu současnému v propojení s dalšími technikami jako jazz, klasický tanec nebo třeba street dance. Focení proběhlo v naprosto božím prostoru – v Pragovka Art District. Tam najdete kromě parádních a fotogenických prostor, také ateliéry umělců, galerii, super kavárnu a nebo třeba Max Space. A teď už honem za Evou! Její tipy, jak do-sáhnout kýžených výsledků, ale třeba také rady, jak na správnou stravu, najdeš přímo tady!

 

Více fotografií a celá rubrika TADY
WORKI´N LUKÁŠ INTRIKA

Kdo je Lukáš Intrika? To se dozvíš hned v úvodu pravidelného WORKI´N dotazníku, kde se Lukáš skvělé popsal sám… Snad jen nenapsal, že je to fajn týpek a milující táta od dvou dětí! Já ho poznal před lety, a to díky spolupráci s jeho streetwear značkou Wafless. Od té doby jsou z nás kamarádi, kteří jsou podobně umělecky naladěni a kteří mají velkou vášeň pro Japonsko. Nutno dodat, že Lukáš o dost větší! Spoustu skvělých a extrémně originálních japonských proprietek prodává i ve svém letenském shopu Schnirch. Právě tam má základnu jeho grafické studio INTRIKA, a právě tam se také uskutečnilo tohle focení. Je to tam velice fotogenické, co myslíte?

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N + WORKI´N PIPES AND PINTS

Velice netradiční Livi´n s hodně netradiční partičkou skvělých týpků. Ty týpci nejsou nikdo jiný, než kluci z kapely Pipes and Pints, jmenovitě Vojta, Travis, Rafan, Ondra a Lukáš. A jejich Livi´n je obytňák Sunlight, se kterým objíždějí koncerty nejenom u nás, ale po celé Evropě! Užijte si propojení rubriky Livi´n a Worki´n, ale předem upozorňujeme: Tento díl není pro lidi, kteří mají problém s klaustrofobií…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
EINS, ZWEI, DRYMAN VOL.3

Měl jsem již podruhé tu čest nafotit přebal desky jednoho z nejvíc fresh hudebních producentů v CZ! Alespoň pro mě! Ten producent se jmenuje Dryman a jeho nový počin EINZ, ZWEI, DRYMAN VOLUME 3.

 

Album je k dostání přímo TADY
LIVI´N ALEŠBÁRY

Úžasná brněnská zastávka v rodině u opravdových bohémů a ryzích umělců. Tak by se nejspíš dal zkrátit popis tohoto dílu do jedné jediné věty. Ale protože máme prostoru více, tak doplníme, že se jednalo o bydlení dvojice alešbáry. Kdo se pohybuje v oblasti módy, tak tyhle moravské módní návrháře určitě zná. Aleš a Bára Šeligovi nejsou jen manželé, ale také kolegové, kteří založili módní studio alešbáry! Bára navíc patří k několika málo modistkám u nás. Pojďte nakouknout do jejich soukromí v bytě, který se nachází v domě s opravdu velkým geniem loci…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
VÝSTAVA: LIVI´N

Dereck Hard mapuje uměleckou formou bydlení předních pražských umělců, hudebníků, sportovců a mnohých dalších v jeho autorské rubrice Livi´n. Série vychází pravidelně na RedBull.cz a v roce 2017 vyhrála soutěž Czech Press Photo – Grant Prahy a cenu PICTOART. Společnost PICTOART také vytiskla vystavené fotografie.

Praha je jeho milované město, je rodilý Pražák a má Prahu dokonce vytetovanou na levé ruce. Každý zná Prahu a její krásu. Málokomu se však poštěstí vidět krásu Prahy zevnitř, vidět krásně zařízené, leckdy útulné, byty a nahlédnout do soukromí zajímavých, úspěšných a tvůrčích lidi, žijících v našem hlavním městě.

Výstava: 17.1.-.24.2.2019 (út-pá 11-18:00 / so-ne 10-18:00)
WORKI´N HANA BABAK

Za vizuální umělkyní Hankou Babak jsme vyrazili do jejího pracovního prostředí, které je všechno, jen ne všední! Její ateliér se nachází v bývalé kuchyni Národního domu na Smíchově… Z kuchyně, kde se vařilo jídlo všeho druhu se stala kuchyně, kde se vaří jedna umělecká dobrota za druhou. A je Hanka, která je také modelkou a herečkou, tak sympatická, jako na fotografiích? Samozřejmě, že ano!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY