Dereck Hard - Urban street photographer

Dereck Hard logo

PhotoblogLIVI´N MC GEY

Přijeli jsme s mojí Mariou docela pozdě večer… Byl konec léta a venku skoro tma. Já jsem fotil, ona natáčela backstage video a MC Gej sw svojí báječnou rodinou zatím obsazoval skoro samá první místa! V čem? Tak za prvý se o nás neskutečně starali a celou dobu nás bavili vyprávěním o jejich neotřelém bydlení. Za druhé: bydlení jednoho z nejzábavnějších rapperů u nás a jeho šikovné manželky Terezy bylo jedno z těch nejoriginálnějších, nejvypiplanějších a vůbec těch nejhezčích, které jsem měl tu čest fotit! Koupili si prvorepublikový dům nedaleko od Brna, který vychytali do nejmenších detailů… Inu, pokochejte se samy!
 

Více fotografií, krátký dotazník a BTS video TADY
WORKI´N PASTA ONER

Kdo je Pasta Oner určitě víte… Pokud ne, dozvíte se to níže. Kdo by, ale opravdu nevěděl, tak patří Pasta k našim předním současným vizuálním umělcům. Na umělecké scéně se pohybuje již více než jednu dekádu a o jeho popularitě a oblibě nemůže být žádných pochyb! Pastu mám moc rád a focení s ním je vždycky velice zábavné a inspirativní. Pojďte nahlédnout, kde vznikají jeho plátna a artefakty. Vítejte v Pragovce v Pastově továrně na umělecké sny!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N KAMU

Kamila Rundusová aka Kamu… Kdo by neznal tuhle rozjetou, potetovanou, zábavnou a parádně ulítlou kuchařku. Můžete jí znát nejen z televizní obrazovky a skvělých, sytě barevných videí na youtube, ale taky z jejich populárních kuchařek! Nedávno ji vyšla á propos úplně nová! Je jasný, že hlavní portrét k tomuhle dílu Livi´n musel vzniknout právě v její kuchyni. Pojďte nahlédnout pod pokličku jejího bydlení na pražském Smíchově!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
TRAINI´N MICHELLE BAMBAII

Michelle Bambaii je prvním zástupcem z řad tanečníků a tanečnic ve sportovní-lifestyle rubrice Traini´n. Tanci se věnuje od svých jedenácti let a momentálně je již několik let členkou taneční dancehall skupiny BaddFyah. Nejvíce se věnuje dancehallovému stylu Soca a to dokonce na takové úrovni, že spolupracuje s umělci z kolébky dancehallu – z Karibiku! Mrkněte na její rady a tipy…

 

Více fotografií a celá rubrika TADY
WORKI´N FILIP ŽILKA

S dalším dílem rubriky Worki´n jsme vyrazili na pražské Vinohrady, konkrétně na roh Francouzské a Budečské ulice a úplně nejkonkrétněji za Filipem Žilkou do jeho vyhlášené optiky… A vyhlášená je po právu. Velice povedený interiér, kterému vévodí dva obří trezory, ve kterých jsou uložené originální brýle ze všech koutů světa, které jinde opravdu neseženete. Pojďte nahlédnout pod ruce mistru optikovi… A pokud to nevidíte úplně vostře, možná to chce změřit zrak!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N NAOMI ADACHI

Naomi je studentka Karlovy univerzity, moderátorka (nejen) v České televizi, modelka, herečka, videogames hráčka, sběratelka všeho možného i nemožného a určitě nejen to! Krom toho všeho spojuje dvě země, které mám nejradši… Čechy a Japonsko. Tím pádem bylo od první chvíle jasné, že tohle focení bude skvělé a náramně zábavné! A taky, že bylo. Po delší pauze se navíc uskutečnilo další Livi´n v krásném městě na severu naší země – v Liberci. Právě tam má svou základnu všestranná a talentovaná Čecho-Japonka Naomi Adachi…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N MARIO BIHARY

Marián Baláž aka Mario Bihary! CEO festivalu Hip Hop Žije… Co dál? Booking manažer Majka Spirita a celé kapely H16… Co dál? Stojí za RHB production, která se věnuje eventům a produkci… Co dál? Věnuje se, zatím na amatérské úrovni, analogové fotografii (na Instagramu hledej bihy_g_sfotil)… Co dál? Na jeho instagramovém účtu mariobihary o sobě tvrdí, že je outfluencer… Co dál? Studuje interiérový design, který ho neskutečně baví… Tak to musí mít vychytaný byt! Má, podívej se:

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
WORKI´N JANA RODOVÁ

Janu Rodovou jsme poznal, kde jinde než v kuchyni. Tedy abych byl přesný, v jedné cukrářské výrobně… Měl jsem to štěstí, že jsem mohl ochutnat její dezerty a musím přiznat, že ač na sladké úplně nejsem, ty od ní byly famózní. Vyrobené skutečně z poctivých surovin a jejich největší předností byl fakt, že byly dělány s láskou! Tahle usměvavá a pozitivně naladěná cukrářka se navíc pyšní i nemalým počtem gastronomických ocenění! Pojďme jí společně navštívit v její kuchyni, ale pozor: budou se vám sbíhat sliny!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
NOVÁ KNIHA TOMÁŠE SEDLÁČKA

Nedávno vyšla nová kniha ekonoma Tomáše Sedláčka, kterou jsem měl tu čest ilustrovat svými fotografiemi… Nemám rád slovo výzva, ale tohle jedna skutečně byla, protože jsem musel vytvořit černobílé fotky na výšku. Kdo sleduje mou tvorbu, tak ví, že většina mých fotek je na šířku a všechny barevné! Tady jedna fotografie, kterou v knize nenajdete… Kniha se jmenuje „Druhá derivace touhy“ a vyšla u Nakladatelství 65.pole!

 

K dostání v dobrých knihkupectvích nebo on-line TADY
SPECIÁL LIVI´N Z PETROHRADU

Někdo na dovolený fotí památky a dokumentuje svoje zážitky… Já u toho stihnul nafotit i další díl série Livi´n. Zvláštní speciál z petrohradského centra! Petrohrad je považován za nekrásnější ruské město a ruskou bránu do Evropy… Něco je na něm opravdu krásnýho, něco zvláštního a taky mě dost věcí vyvedlo dost z míry… Doporučuji, aby se tam určitě každý podíval a zažil tohle překvapivý město sám! Jelikož jsem tam byl se svým děvčetem, které z Ruska pochází, měl jsem možnost všechno zažít z trochu jinýho úhlu, než běžný turista. Za to jí patří velké díky! A díky ní jsem tam poznal i řadu jejích velice zajímavých přátel, kteří byli skutečně supr… Jedněmi z nich byli Saša a Soňa. Saša je novinář, který se věnuje i muzice a rád sbírá chladnou ocel! Jeho partnerka Soňa je moc nadaná vizuální umělkyně, ilustrátorka a grafička. Společně obývají jeden pokoj v komunálním bytě v ulici Zagorodnyi…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY