Dereck Hard - Urban street photographer

Dereck Hard logo

PhotoblogLIVI´N MARIO BIHARY

Marián Baláž aka Mario Bihary! CEO festivalu Hip Hop Žije… Co dál? Booking manažer Majka Spirita a celé kapely H16… Co dál? Stojí za RHB production, která se věnuje eventům a produkci… Co dál? Věnuje se, zatím na amatérské úrovni, analogové fotografii (na Instagramu hledej bihy_g_sfotil)… Co dál? Na jeho instagramovém účtu mariobihary o sobě tvrdí, že je outfluencer… Co dál? Studuje interiérový design, který ho neskutečně baví… Tak to musí mít vychytaný byt! Má, podívej se:

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
WORKI´N JANA RODOVÁ

Janu Rodovou jsme poznal, kde jinde než v kuchyni. Tedy abych byl přesný, v jedné cukrářské výrobně… Měl jsem to štěstí, že jsem mohl ochutnat její dezerty a musím přiznat, že ač na sladké úplně nejsem, ty od ní byly famózní. Vyrobené skutečně z poctivých surovin a jejich největší předností byl fakt, že byly dělány s láskou! Tahle usměvavá a pozitivně naladěná cukrářka se navíc pyšní i nemalým počtem gastronomických ocenění! Pojďme jí společně navštívit v její kuchyni, ale pozor: budou se vám sbíhat sliny!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
NOVÁ KNIHA TOMÁŠE SEDLÁČKA

Nedávno vyšla nová kniha ekonoma Tomáše Sedláčka, kterou jsem měl tu čest ilustrovat svými fotografiemi… Nemám rád slovo výzva, ale tohle jedna skutečně byla, protože jsem musel vytvořit černobílé fotky na výšku. Kdo sleduje mou tvorbu, tak ví, že většina mých fotek je na šířku a všechny barevné! Tady jedna fotografie, kterou v knize nenajdete… Kniha se jmenuje „Druhá derivace touhy“ a vyšla u Nakladatelství 65.pole!

 

K dostání v dobrých knihkupectvích nebo on-line TADY
SPECIÁL LIVI´N Z PETROHRADU

Někdo na dovolený fotí památky a dokumentuje svoje zážitky… Já u toho stihnul nafotit i další díl série Livi´n. Zvláštní speciál z petrohradského centra! Petrohrad je považován za nekrásnější ruské město a ruskou bránu do Evropy… Něco je na něm opravdu krásnýho, něco zvláštního a taky mě dost věcí vyvedlo dost z míry… Doporučuji, aby se tam určitě každý podíval a zažil tohle překvapivý město sám! Jelikož jsem tam byl se svým děvčetem, které z Ruska pochází, měl jsem možnost všechno zažít z trochu jinýho úhlu, než běžný turista. Za to jí patří velké díky! A díky ní jsem tam poznal i řadu jejích velice zajímavých přátel, kteří byli skutečně supr… Jedněmi z nich byli Saša a Soňa. Saša je novinář, který se věnuje i muzice a rád sbírá chladnou ocel! Jeho partnerka Soňa je moc nadaná vizuální umělkyně, ilustrátorka a grafička. Společně obývají jeden pokoj v komunálním bytě v ulici Zagorodnyi…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
WORKI´N PETR KOPFSTEIN

Piloti jsou zkrátka frajeři s velkým F… A vždycky jsem nejvíc obdivoval ty akrobatický! Takže je jasny, že když se začalo domlouvat focení s Petrem Kopfsteinem, pilotem Red Bull Air Race, těšil jsem se jako malej kluk… Skutečnost však naprosto předčila moje očekávání! Petr je neskutečný borec, velice inteligentní člověk a prostě chlap, jaký má být. Celé focení se neslo v pohodové atmosféře, dozvěděl jsem se spoustu zajímavých informací, a nakonec mě vzal Petr i do oblak! Udělal mi vyhlídkový let v jeho Cessně 180 a dokonce jsem si mohl obletět kolečko… Tenhle díl Worki´n je navíc zajímavý i v tom, že se fotil na dvou místech – v karlovarské kanceláři a na letišti v Toužimi. V listopadu se letí závěrečný díl letošní série Red Bull Air Race v Texasu. Takže mu pojďme společně popřát: Hodně štěstí, Petře!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
TRAINI´N MARTIN DRAŽIL

Martin Dražil je jeden z nejlepších domácích jezdců Freestyle BMX Flatland a patří i k předním jezdcům tohoto originálního sportu ve světě! Posbíral velkou řadu pohárů a medailí z vyhraných závodů, zúčastnil se nejmenované televizní talentové show a má za sebou dokonce i angažmá v cirkusu. Se svým BMXkem procestoval obrovskou část světa a momentálně má v pražském Vnitroblocku svojí tréninkovou halu, kde může trénovat třeba tebe… Má tam totiž, kromě toho svého, ještě další tři kola. Martin je můj dlouholetej kamarád, se kterým se známe právě z BMX – přes deset let jsem totiž jezdil Flatland taky a stále mám k tomuhle streetovému sportu nejblíž… Pokud tě zajímají Martinovy tipy a jeho sportovní postřehy, jsi na správné adrese!

 

Více fotografií a celá rubrika TADY
LIVI´N SYLVA LAUEROVÁ

Spisovatelka, básnířka, světoběžnice, umělkyně, manželka… Mnoho zajímavých osob a profesí v jedné ženě. Sylva Lauerová (vystudovaná advokátka) vydala mnoho knih a většinou se jednalo o naprosté bestsellery! Určitě stojí za to, si zadat její jméno do googlu. Pojďte společně s námi na návštěvu k této inteligentní a éterické rodačce z Brna. Kam? Nejblíže jsme to měli právě do Brna…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N ATTILA VÉGH

Livi´n ze Slovenska, konkrétně z Trnavy a konkrétně s MMA fighterem jménem Attila Végh! Velký bijec a velký sympaťák, který donedávna trénoval Rytmuse na jeho premiérový boxérksý zápas… Jak a s kým bydlí?

 

Více fotografií a krátký dotazník a backstage video by Maria Rogatneva TADY
WORKI´N ARTSTAR

Studio ARTSTAR v Neratovicích u Prahy znám moc dobře… Pokud jste o něm ještě neslyšeli, tak jde o profesionální hudební nahrávací studio, s video / foto ateliérem a špičkovým zázemím. Několik mých projektů vznikalo nebo bylo dokončeno právě tam! Majitelem je hudební inženýr a producent Honza Salák aka John Soulcox, který odpovídal na náš pravidelný dotazník. Je to také domácí studio známého producenta a DJ jménem Dryman. Oba spolu úzce spolupracují a mnoho zde vytvořených beatů vzniká v jejich kolaboraci! Nedávno prošlo celé studio nákladnou rekonstrukcí a vzali to opravdu z gruntu! Inu, podívejte se sami…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N MARKÉTA SLUKOVÁ

U Markéty a jejího manžela Simona to bylo super! Hned u vchodu mě přivítaly jejich fenky Ozárka a Amy, kdo mě zná, tak ví, že pejsky miluju. Celý jejich žižkovský a velmi atypický byt dává vědět, že v něm bydlí ryzí sportovci. Kdo by to náhodou nevěděl, tak je Markéta Sluková profesionální beach volejbalistka a její muž je jejím trenérem. Maki vystudovala aromaterapii, takže to u nich doma neuvěřitelně vonělo. Během focení jsme si skvěle popovídali a krom toho mi ještě vyložila medicínské indiánské karty. Co si přát víc…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY