Dereck Hard - Urban street photographer

Dereck Hard logo

PhotoblogWORKI´N VOJTA FIALA

Vnitroblock a Kavárna co hledá jméno. To jsou dva pražský prostory pod taktovkou kolektivu Dudes & Barbies, který frčej víc než piko v devadesátkách. V obou prostorech probíhaj v jednom kuse zajímavý výstavy současných mladých umělců. Kurátorem této originální galerie je velice pracovitej a skromnej kluk… Vojta Fiala!

 

Všechny fotky i s mini interview najdeš TADY
LIVI´N MÍŠA ŠTOUDKOVÁ

Míša Štoudková není jenom modelka, která se stala českou vicemiss v roce 2005. Míša je taky velice úspěšná bloggerka a je nedílnou součástí dnes již kultovní blog partičky Bloges Robes. Krom toho miluje cestování a je skoro pořád někde na cestách… Jestli tě zajímá, jak Míša bydlí, když je zrovna v Čechách, tak jsi na správné adrese. Další díl série LIVI’N je tu!

 

Interview a všechny fotky najdeš TADY

PHOTOMAN!

Narazil jsem po dlouhý době na tohle video s Tomášem Hanákem, který pro nás natočil na křest knihy PHOTOMAN! To byl světově první audiovizuální fotokomiks kompletně z mojí dílny. Výstupem byla kniha o něco větší než je formát A4, v pevný vazbě a 96 stranách. Pomyslnou třešinkou byla audio složka knihy. Pomocí na míru vytvořený aplikace, jste si mohli pustit originální soundtrack z dílny producenta Drymana, včetně dabigu, ruchů a také ústřední písně s rapem od James Colea a zpěvem Martina Svátka. Velká část nákladu šla do dětských domovů, se kterými spolupracuju už od mojí první publikace STREET KIDS (2012).

 

Kompletní informace o projektu PHOTOMAN TADY
LIVI´N JAN GEMROT

Za akademickým malířem, Janem Gemrotem, jsme vyrazili na pražskej Žižkov. Jan je fenomenální vizuální umělec, jeho obrazy mě už delší dobu naprosto fascinujou a hudební klipy, který dělal, jsou taky úplně jinde! Tyhle informace byly dostatečnou předzvěstí, že u něj doma bude co fotit. Bylo? Pochopitelně!

 

Kdo nevěří, ať neváhá a kliká SEM
DOM NEKOLNÝ PRO GLANC

Dnes vyšlo nový vydání lifestyle magazínu Glanc s mýma fotkama. Mužem Glancu je můj dlouholetej kámoš Dominik Nekolný (víc o něm a mý lásce k BMX flatland, najdeš v postu pár týdnů zpět)… Není nic lepšího, než fotka na papíře! Tak honem do nejbližší trafiky…

 

Kompletní informace o Dominikovi TADY
WORKI´N KOKI

Já ne, já ne – Ko Ki, Ko Ki. Kateřina Koki Mlejnková by byla výraznou osobností, i kdyby nebyla jednou z nejtalentovanějších make-up umělkyň u nás. Jenže ona jí je, a navíc naprosto nepřehlédnutelnou. Její práce se zcela liší od zaběhlých konvencí a v líčení má svůj vlastní a osobitej styl. No, a když s ní jdete po ulici, kolemjdoucí zakopávaj a kulej voči, protože i ona sama je dosti nepřehlédnutelná! Další díl Worki´N rubriky je tedy zcela oprávněně s ní…

 

Všechny fotky i s mini interview najdeš TADY
DEFINE ME

Jedna z několika promo fotek, který vznikly před nedávnem pro skupinu Define Me. Celkem jsme se s klukama nasmáli… A ano, nefotím jen rap ))

 

Informace a fanpage kapely najdeš TADY
LIVI´N TEREZIE KOVALOVÁ

Dlouho jsme nebyli na návštěvě u něžného pohlaví. Perfektně to splnilo focení u Terezie Kovalové, která je ale mnohem víc, než jen nežná… Violoncellistka spolupracující s obrovskou škálou (nejen) hudebních projektů napříč žánry, vyhledávaná modelka, učitelka hry na cello na základní umělecké škole Charlotty Masarykové, milovnice knih, filmů, hudby logicky, sci-fi/fantasy a komiksů či metalurgie – konkrétně japonských mečů… Na fotce je Tereziin miláček – jackrussel teriér Stark!

 

Všechny fotky i s mini interview najdeš TADY
WORKI´N TRON

Michal Škapa aka TRON je jeden z mejch nejoblíběnějších českejch výtvarjnech umělců… Jeho poslední sólo výstava ANALFABET mě naprosto dostala. Michal má skvělý nápady, využívá originální pracovní postupy.. třeba airbrush, kterým vytunil džísku nejednoho českýho rappera a mnohejch dalších. V jeho dílech mě baví především takovej dirty streetovej feel. Michal je vůbec ryzí street guy, ještě aby ne! Byl dlouhá léta jeden z nejvýraznějších writerů u nás! Navštívil jsem ho, s rubrikou Worki´n by Red Bull, v jeho ateliéru ve smíchovský Meetfactory. Focení bylo hodně zábavný a měl jsem radost, že je TRON pořád naprosto skromnej a pokornej kluk. A to i přes to, že se mu v uměleckym světě daří víc než skvěle a prodává jedno dílo za druhym…Kdo neviděl jeho poslední výstavu, nechť si sežene aspoň katalog!

 

Všechny fotky i s mini interview najdeš TADY
LIVI´N JAMES COLE

Daniel Ďurech aka James Cole aka Don Koulion aka Stanislav Fishfuck aka…kdo ví co ještě! Tenhle člověk je bezesporu jedním z nejlepších rapperů naší malý země… Texty, který jsou naprosto originální a inteligentní. Humor, kterej je často dost sprostej, perverzní, ale pořád inteligentní. Dana mám rád, je to člověk, kterej si o sobě (oproti jinejm) nic nemyslí a to přesto, že by vlastně mohl! Pokud tě zajímá kde, s kým a jak bydlí, tak to hrozně šmíruj na redbull.cz A možná uvidíš i jeho pracovní koutek, kde vytváří svoje originální fotokoláže…

 

Všechny fotky a interview najdeš TADY