Dereck Hard - Urban street photographer

Dereck Hard logo

PhotoblogDJ´S JAVO AND CHRIS

Promo focení pro tyhle mladý DJ´s proběhlo v nedostavěný věznici v Říčanech… Skvělou lokaci jsem objevil, díky teamu URBAN CULTURE GAMES, kteří tam (nejen) se mnou natáčeli teaser k jejich stejnojmennýmu streetovýmu festivalu. To místo je magický, trochu depresivní, fotogenický, ale především brutálně nebezpečný. Otevřený stěny, díry v podlaze… Stačí chvíle nepozornosti nebo zakopnout a letíš 4 patra direct na beton. Kluci chtěli fotky oživit barevnym dýmem a světlicema. OK! Na první fotku zapálili tři dýmy. Na to, abychom se skoro udusili a dali plícím pořádně zahulit by stačila jedna a ještě poloviční! Takže asi tak. No a pak došel plyn v zapalovači… Jenomže kluci nejsou žádný vořezávátka a ničeho se nebojí. Lak na vlasy ve spreji, škrtátko od zapalovače a voilà – oheň (čti: plamenomet) byl na světě. Fotky dopadly skvěle a já se s klukama opravdu královsky pobavil.

 

DJ JAVO můžeš sledovat TADY
LIVI´N JOHNNY BRAVO

Speaker a velkej showman, v jehož přítomnosti se prostě nemůžeš přestat smát… To je Johnny Bravo! Jedno z nejlepších a nepříjemnějších focení poslední doby jsem zažil právě s ním. Navštívil jsem ho v jeho podolském bytě a na výsledek zatím posledního dílu série LIVI´N se můžež podívat nyní na RedBull.cz

 

Všechny fotky a interview najdeš TADY
WORKI´N GRAVELLI

Beton. Ne! Beton, kterej má duši… To je Gravelli, mladá firma, která vyrábí z betonu nábytek, šperky a mnohem víc. Za klukama jsme vyrazili do jejich pražský výrobny a showroomu na Praze 9. Před focením jsme navíc s kolegama z Red Bullu dostali privátní exkurzi. A fakt to stálo za to!

 

Všechny fotky i s mini interview najdeš TADY

TEASER URBAN CULTURE GAMES

Teaser ke streetový akci – URBAN CULTURE GAMES: streetdance, DJing, streetball, YOYO, parkour, workout, music a kategorie foto. Tu zastupuju já se svým Hard work(shop) – autorský promítání především volný tvorby/beseda/workshop. Tento ročník se uskuteční na pražský náplavce a lodi Cargo Gallery! 1 místo – 1 den – hodně streetový kultury.

 

Kompletní informace na facebook události TADY
CESTA ZA SNEM

Před pár dny jsem nafotil vizuály pro kampaň projektu Cesta za snem – konkrétně pro jejich Metrostav Handy Cyklo Maraton 2017. Tenhle závod jedou dohromady závodníci s hendikepem i bez… Musejí zdolat 2222 km během 111 hodin! Jeden z mých modelů, a zároveň účastník maratonu, byl Martin, kterej je na vozejku dva roky. Na něm skončil po naprosto banálním pádu z kola! Je to velkej (doslova) a moc sympatickej kluk, ze kterýho přímo srší pozitivní nálada a životní optimismus. Většině z nás se pořád něco nelíbí, řešíme nepodstatný píčoviny a malichernosti… A pak je tady kluk jako Martin, kterej se musí denně vypořádat s tolika překážkama, že si to ani nedovedeme představit… Za tohle focení jsem moc vděčnej! Potkal jsem skvělý lidi a celej photoshoot jsem si moc užil. Místo pod Lahovickým mostem jsem už kdysi využil na svůj autoportrét do časopisu, ale to místo je tak magický, že si zasloužilo ještě jedno focení. A myslím, že nebude poslední.

 

Kompletní informace o projektu Cesta za snem TADY
LIVI´N MIKE TRAFIK

Mike T. Nejen DJ a dvorní producent PSH, ale taky majitel hudebního studia Star Works nebo spolumajitel restaurace Jam and Co. Tohohle fajnšmekra a zapálenýho sběratele (mimo jiné má ve sbírce třeba Porsche 911) jsem navštívil v jeho vyladěnym žižkovskym bytě s vintage nábytkem, sbírkou výtvarnýho umění a celkově pořádnou porcí stylu.

 

Všechny fotky a interview najdeš na Red Bull CZ nebo TADY
LOVE BMX

Přesně tak se jmenoval první časopis, kterej jsem v jednadvaceti založil, pět let vydával a do kterýho jsem fotil… BMX, konkrétně disciplína flatland, bylo mojí láskou už od puberty. Nejdřív jsem začal asi ve dvanácti se skejtem, ale upřímně jsem byl marnější než stokilová holka v legínách. Pak jsem zkoušel na mym prvním freestyle BMX jezdit streetstyle, nejvíc času jsem tehdy trávil ve skejtparku na Střeláku pod mostem. Ale nakonec mě nejvíc uchvátil flatland, kterej jsem viděl u kluků na scéně u Národního divadla. A v šestnácti jsem pořídil první bike čistě na flatland. Trénoval jsem (s tím byl často spojenej i celkem obstojnej zewling), závodil jsem, moderoval jsem závody a některý jsem vlastně i pořádal. Navíc jsem to všechno fotil a psal články… Nejdřív do časáku Dirtbiker a pak do zmíněnýho loveBMX. I love BMX! Miluju to dodnes, ale čas na kolo si najdu už jenom hodně sporadicky. Vím, vostuda. Musím s tím něco udělat! Nedávno jsem fotil pro lifestyle magazín Glanc (číslo vyjde 20.5.) mýho dlouholetýho kámoše – Dominika Nekolnýho. Dom patří ke světový špičce a flatlandu obětoval celej život. Je to jeho vášeň, láska a práce zároveň. A tak to má bejt! Focení s ním si vždycky náramně užiju. Zavzpomínáme na starý časy, probereme novinky a nejvíc se zasmějeme, jelikož je s Dominikem strašná prdel. A to ani nemusí chlastat, hulit, natož fetovat… Je totiž straight edge (sXe)! Mně bohatě stačí, že jsem straight…

 

Dominik Nekolný, X-footed kickflip to crackpacker, 2017, Praha – Vítkov
WORKI´N ODIVI

Každej je návrhář. Nebo každej druhej… Sorry, ale občas mi to tak přijde. Koupíš tričko mejdynčína na tržnici, necháš ho potisknout a voilá –  jsi módní designér. Takhle tomu rozhodně není u Ivy Burkertové, kterou jsem měl tu čest fotit do pravidelný rubriky Worki´n, kterou vytvářím pro Red Bull CZ. Ivinu značku ODIVI zaregistroval určitě každej, kdo se o módu zajímá, byť třeba jen okrajově. Její věc jsou velice fresh a rozhodně  nejsou určený jenom na módní mola. Tahle sympatická a éterická zrzka módu vystudovala, módu chápe, módu vytváří a módou žije!

 

 

Interview a další fotky najdeš na webu Red Bull TADY
MIKE TRAFIK PRO GLANC

Tohle je jedna ze dvou fotek, který vznikly pro lifestyle magazín Glanc. Na nich je Mike T. (DJ, producent a člen legendární skupiny PSH), kterej je mužem Glancu ve stejnojmenný rubrice v aktuálním čísle časopisu… Podle mýho má fotografie úplně jinou váhu, když jí můžete vidět fyzicky. Nevěříte? Tak si zajděte do trafiky pro novej Glanc a posuďte samy!
THROWBACK THURSDAY

Ano! Throwback Thursday a ještě navíc velikonoční… Několik let jsem fotil většinu věcí do magazínu Are We BASTARDS?! Naprosto jsem tím časákem žil. A právě do něj jsme vytvořili tenhle článek o fiktivní partičce vyvrhelů, co terorizuje hlavní město… Prague Siegers. Má to komiksovej feel a i po dvou letech mě to baví, jako tenkrát! Díky všem, co se na tom podíleli. Jmenovitě: Pepé, Yasmina, Láďa, Omar a Nico!

 

Původní článek můžete vidět v archivu magazínu TADY