Dereck Hard - Urban street photographer

Dereck Hard logo

PhotoblogLIVI´N + WORKI´N PIPES AND PINTS

Velice netradiční Livi´n s hodně netradiční partičkou skvělých týpků. Ty týpci nejsou nikdo jiný, než kluci z kapely Pipes and Pints, jmenovitě Vojta, Travis, Rafan, Ondra a Lukáš. A jejich Livi´n je obytňák Sunlight, se kterým objíždějí koncerty nejenom u nás, ale po celé Evropě! Užijte si propojení rubriky Livi´n a Worki´n, ale předem upozorňujeme: Tento díl není pro lidi, kteří mají problém s klaustrofobií…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
EINS, ZWEI, DRYMAN VOL.3

Měl jsem již podruhé tu čest nafotit přebal desky jednoho z nejvíc fresh hudebních producentů v CZ! Alespoň pro mě! Ten producent se jmenuje Dryman a jeho nový počin EINZ, ZWEI, DRYMAN VOLUME 3.

 

Album je k dostání přímo TADY
LIVI´N ALEŠBÁRY

Úžasná brněnská zastávka v rodině u opravdových bohémů a ryzích umělců. Tak by se nejspíš dal zkrátit popis tohoto dílu do jedné jediné věty. Ale protože máme prostoru více, tak doplníme, že se jednalo o bydlení dvojice alešbáry. Kdo se pohybuje v oblasti módy, tak tyhle moravské módní návrháře určitě zná. Aleš a Bára Šeligovi nejsou jen manželé, ale také kolegové, kteří založili módní studio alešbáry! Bára navíc patří k několika málo modistkám u nás. Pojďte nakouknout do jejich soukromí v bytě, který se nachází v domě s opravdu velkým geniem loci…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
VÝSTAVA: LIVI´N

Dereck Hard mapuje uměleckou formou bydlení předních pražských umělců, hudebníků, sportovců a mnohých dalších v jeho autorské rubrice Livi´n. Série vychází pravidelně na RedBull.cz a v roce 2017 vyhrála soutěž Czech Press Photo – Grant Prahy a cenu PICTOART. Společnost PICTOART také vytiskla vystavené fotografie.

Praha je jeho milované město, je rodilý Pražák a má Prahu dokonce vytetovanou na levé ruce. Každý zná Prahu a její krásu. Málokomu se však poštěstí vidět krásu Prahy zevnitř, vidět krásně zařízené, leckdy útulné, byty a nahlédnout do soukromí zajímavých, úspěšných a tvůrčích lidi, žijících v našem hlavním městě.

Výstava: 17.1.-.24.2.2019 (út-pá 11-18:00 / so-ne 10-18:00)
WORKI´N HANA BABAK

Za vizuální umělkyní Hankou Babak jsme vyrazili do jejího pracovního prostředí, které je všechno, jen ne všední! Její ateliér se nachází v bývalé kuchyni Národního domu na Smíchově… Z kuchyně, kde se vařilo jídlo všeho druhu se stala kuchyně, kde se vaří jedna umělecká dobrota za druhou. A je Hanka, která je také modelkou a herečkou, tak sympatická, jako na fotografiích? Samozřejmě, že ano!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N LAURA WENG

Ač vám může příjmení Weng / Wengová asociovat spíše nějakou asijskou zemi, tak veřte, že je Laura Wengová Slovenka. Původem Bratislavanka nyní už nějaký ten pátek žije v Praze, konkrétně na Vinohradech. Laura je velice talentovaná zpěvačka, která je, krom sólo kariéry, také jednou ze tří členek skupiny Forsomeone. Tenhle díl Livi´n může být zajímavý i v tom, že jsme poprvé fotili s bytě, kde spolu bydlí několik mladách lidí… Prostě spolubydlení! A ještě jsme to nafotili tak rychle, že mi milá Laura stihla odbarvit i hlavu. Přesně tak, jak to má na fotce ona!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
TRAINI´N TOM ONDRUŠEK

Tom Ondrušek je mladý sympaťák, čerstvý táta a jeden z nejlepších hráčů florbalu v naší republice! Je také dalším sportovcem ve zbrusu novém dílu rubriky TRAIN´N. Naše původní focení jsme museli zrušit z naprosto pochopitelného důvodu – Tomovi se totiž ten den narodila dcerka! Ale vyplatilo se počkat, a výsledek je super! Vy, se tím pádem můžete dozvědět jaké jsou jeho tipy na TOP výsledky a kondičku… Českému teamu teď o fous unikla medaile na mistrovství světa ve florbale, které se konalo na domácí půdě, ale my věříme, že příští šampionát nás manšaft dotáhne do finále a Tomovi se tak splní jeho sen!

 

Více fotografií a celá rubrika TADY
WORKI´N DAN VOJTĚCH

Když fotograf fotí fotografa… Tak přesně takový je tento díl WORKI´N, rubriky o pracovním prostředí. A nefotil jsem jen tak ledajakého fotografa, ale Dana Vojtěcha, kterého považuji za jednoho z nejlepších a nejinovativnějších sportovních fotografů vůbec! Dan toho má na svém kontě úspěchů opravdu hodně, ale především je to fotograf ze skupiny Red Bull Photography, dlouholetá tvář značky Nikon a dvojnásobný držitel ceny Red Bull Illume (2013 a 2016). Focení proběhlo v jeho domovském studiu na pražském Žižkově. Tak vítejte u Dana!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N OLGA TRČKOVÁ

Vítejte u Olgy Trčkové! Galeristky, veliké znalkyně, a ještě větší milovnice umění. Olga je spolumajitelka jedné z nejkrásnějších a zároveň nejnabušenějších galerií současnýho umění v Praze, tím pádem v Čechách. Aspoň pro mě určitě! Spolupracovala s takovými jmény jako Jiří Georg Dokoupil, David Černý, Roman Týc, Pasta Oner, Adam Štech, Lubomír Typlt, Masker a mnohými dalšími! Galerie se jmenuje DSC Gallery a najedete jí v Dlouhé ulici v centru Prahy. Musíte stylově zazvonit na zvonek, až pak se dostanete do moderní a minimalisticky vyvedený galerie. A vstupný je zadarmo, tak jako v lepších galeriích tohoto stylu všude po světě. DSC Gallery dokonce vydává prvotřídní magazín o umění – ArtLover! Ale s Olgou jsme nefotili Worki´n u ní v galerii, nýbrž Livi´n u ní doma! Což je vlastně taky taková galerie současnýho umění. Inu posuďte sami…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
WORKI´N PETER HAJDUČEK

Kdo miluje sneakers, musí znát i přední shopy, které tyhle boty prodávají… A kdo by tím pádem neznal Footshop, který nově sídlí v pražském Vnitroblocku! Ale málokdo už ví, že za Foosthopem, který má kamennou pobočku nejen v Praze, ale taky v Bratislavě a Budapešti, stojí jeden jediný muž. Muž, který má krom velkých vizí na rozdávání také velké množství skromnosti a pokory! Jmenuje se Peter Hajduček a věř, že bys ho chtěl mít za šéfa určitě i ty!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY