Dereck Hard - Urban street photographer

Dereck Hard logo

PhotoblogLIVI´N JAKUB HORÁK

Spisovatel, producent, satirik, úspěšný politický marketér a marketingový odborník, muzikant, pedagog na pražské DAMU nebo zakladatel recesistického Hnutí Nevím… To najdete na internetu po zadání jména Jakub Horák, ale ve skutečnosti je toho za Jakubem ještě mnohem více…třeba to, že je vášnivý a skutečně ryzí cestovatel. Tenhle velice zábavný a inteligentní chlapík teď navíc kandiduje do pražského magistrátu a pokud by tam seděl, je to záruka čerstvých a originálních nápadů nejen co do oblasti kulturního žití v hlavním městě… Focení proběhlo v Jakubově druhém domově, v Eccentric Club Prague, což je jeho obývák. V místě, kam mají přístup jen členové klubu a v místě, kde je generálním sekretářem právě Jakub Horák, který klub založil!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
WORKI´N STEREO CAFE

Za dalším dílem Worki´n jsme vyrazili směrem severní Čechy, konkrétně do Liberce. V centru tohohle krásnýho města najdete bar Stereo Cafe. Šéfuje mu Roman Dobeš, krom jiného fotograf, se kterým se známe už nějakou dobu z fotografický vejšky. Stereo Cafe má super atmosféru, originální design, nevšední prvky (jako hrací automat „červi“, obdoba legendárního hada) a také vlastní galerie MOON GALLERY. Vítejte…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N DJ ONDRASH

Na další návštěvu k sobě domů nás pozval Ondrash, velmi bookovaný a ještě víc talentovaný DJ! Již brzy se utká o titul národního mistra v českém finále DJ turntablist soutěže Red Bull 3Style. Vloni mu první místo uniklo jen vo fous, takže je dost možné, že to letos klapne a on se rozjede na světové finále v Taipei na Tchaj-wanu. Kromě aktivního DJingu Ondrash připravuje i svojí první, a zcela instrumentální, producentskou desku… Jestli tě zajímá, kde trénuje scratche a DJské tríčky, tak klikej níže!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
WORKI´N JIŘÍ PROPÍLEK

Kdybych tvrdil, že Jirku Propílka neznám nebo, že ho nemám tuze moc rád, lhal bych! Taky bych lhal, kdybych tvrdil, že Jirka není jeden z nejšikovnějších lidí, co znám. A já co? A já nelžu! Jirkovo pracovní prostředí je nadmíru zajímavé, pracuje ve studiu SHOTBOX, které se zabývá především natáčením reklamních spotů. Jakožto vystudovaný sochař tu má na starost výrobu všech možných a nemožných rekvizit. Kamarádíme se již několik let a celou tu dobu jsem chtěl, abychom se někdy potkali na nějakém společném, uměleckém projektu. To se podařilo a Jirka vytvořil, nebo možná lépe řečeno přivedl k životu, autorské postavičky, které hrají hlavní roli v mojí fotografické pohádce ZUličníci… Je to velký talent a velký dříč, který se mimo práci věnuje hlavně svojí milovaný ženě a dvěma prckům Oliverovi a Tedíkovi.

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
TRAINI´N TARY

Na focení s Tarym jsem se moc těšil… Pamatuju si ho ještě jako malého kluka. No dobře, ne jako malého kluka, ale jako čerstvě plnoletého mladíka. Tehdy jsem ho fotil jako jednoho z 20 vybraných urban sportovců a umělců do mojí motivační fotografický publikace STREET KIDS. Psal se rok 2011 a nni ve snu by mě tehdy nenapadlo, kam to Tary dotáhne… Kam? Daleko! Je jedním z nejúspěšnějších sportovních youtuberů a určitě nejznámějším českým parkouristou. Ze své lásky k tomuhle urban sportu si vytvořil i velice úspěšné podnikání. Není to jen extrémně sledovaný YouTube kanál, ale také jeho parkourové tábory pro děti nebo značka parkourového oblečení Enjoy The Movement. Tak jdeme na to!

 

Více fotografií a celá rubrika TADY
WORKI´N KIWI

Tu a tam se s rubrikou o zajímavých pracovních prostředích, rozjedeme i jinam, než jen po Praze… Tentokrát tedy směr moravská metropole! Naše brněnská cesta skončila v Campus Office Square, kde mí sídlo společnost Kiwi.com, která zjišťuje klientům výhodné letenky do celého světa. Jedná se o nejúspěšnější start-up v historii České republiky. Wow! Po originálních a precicně vyvedených prostorách firmy Kiwi.com nás provedla produktová ředitelka Petra Vaškových. A že bylo, co prohlížet. Zaměstnanci se tu prohání na různých přibližovadlech typu skateboard, mají tu vlastní tělocvičnu, saunu, bistro, relax zónu a do toho všeho tu občas proběhne i pes. Ano, celé Kiwi.com je dog friendly!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N ESTHER LUBADIKA

Esther Lubadika je velice talentovaná zpěvačka a tanečnice… Do širšího povědomí veřejnosti se dostala díky účasti v televizní talentové soutěži a nyní pracuje na své rozjeté sólové kariéře. Za svůj exotický vzhled vděčí svým africkým kořenům, ale v Čechách bydlí od malička a je tu doma. A jestli tě zajímá, kde a jak Esther bydlí, jsi na správné adrese!

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N MAROŠ KRAMÁR

Maroš Kramár. Je potřeba psát něco víc? No kdyby náhodou … Maroš je slovenský herec a moderátor, známý na Slovensku i v Čechách. O jeho špičkovém hereckém talentu jsem se mohl přesvědčit na vlastní oči. Po focení jsem byl totiž pozván na bytové představení Tajemné variace a bylo to něco neuvěřitelného. Navíc jsem se nemusel nikam přesouvat. Představení se odehrálo v „Divadle ve věži“, což je Marošův staromládenecký byt. Další díl slovenského LIVI´N je tu…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
WORKI´N JIŘÍ BURIAN

Jiří Burian je ryzí hudební čaroděj a muzikální mág, který kouzlí napříč všemožnými žánry. Stojí za takovými projekty jako Southpaw, Republic of Two, anebo krutopřísný Kapitán Demo. Kromě jeho talentu bych vypíchl nikoliv voko, ale to, že je opravdu moc příjemný a přátelský mladý muž se skvělým smyslem pro humor! Jeho studio Alpha je plné zajímavých věcí, hardwaru a má velké genius loci.

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N VERONIKA SOURALOVÁ

Veronika Souralová patří k předním českým fotografkám přírody a věnuje se především makrofotografii. Má za sebou nespočet výstav a vydala několik publikací včetně fotografických pohádek pro nejmenší. Několik let je ředitelkou soutěže Czech Press Photo, které vštípila kabát moderní fotografické soutěže. S Veronikou jsme se seznámili právě díky Czech Press Photo, kde jsem s touto rubrikou – konkrétně s hlavními portréty, zvítězil v kategorii Grant Prahy. Hned po slavnostním vyhlášení jsme ji nabídl, že by bylo fajn kdyby se tam objevila také ona. Veronika souhlasila a vy se tak můžete podívat do jejího soukromí…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY