Dereck Hard - Urban street photographer

Dereck Hard logo

PhotoblogDAVID KRAUS A BARBOUR

Další fotka z lookbooku pro britskou kultovní značku Barbour! Je to fakt úžasně stylová oděvní firma a jsem rád, že vlastním Barbour kabát. Na fotce je kromě Davida taky jeho nejlepší kamarád, bostonský teriér, Hugo a moje nejlepší kámoška Břitva. Břitva je tzv. garbage teriér (mix. pouliční směsky a border teriéra) 😀
LIVI´N ŘEZNÍK

Na tuhle návštěvu jsem se musel psychicky dlouho připravovat. Z Řezníka mám strach, a to se nebojím v podstatě skoro ničeho. Jeho hudba mi je odporná, stejně jako on a vím o něm, že páchne. Po mrtvolách, zvratkách a vůbec po všem možnym. Návštěva mě mile překvapila. Jeho byt byl krásný, voněl hostitel i byt a dokonce mě pohostil vybranými pochutinami (viz. první fotka). Dárek v podobě jeho posledního CD Strangulační rýha byl příjemným bonusem…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
WORKI´N LUBO SMID

O STRV jste už nejspíš slyšeli. Je to naše přední technologická firma, ve které vyvíjejí světové webové a mobilní aplikace. Zprvu jsem si říkal, že to bude takové strohé firemní focení… Ale opak byl pravdou. To mi došlo, když kolem mě projel jeden ze zaměstnanců na koloběžce (bosý) a následoval ho další na skejtu (obutý). Kouknu na zeď vedle mě a tam pověšený pistole NERF. STRV se nachází ve dvou patrech, v tom vyšším najdete kromě terasy taky krásný bar, kulečník, fotbálky nebo gym, kam dochází profesionální trenéři. Opravdu nevšední pracovní prostor! Provedl nás jeden ze zakladatelů Lubo Smid, mladý muž, kterého nepotkáte bez úsměvu na tváři…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
LIVI´N LÉNA BRAUNER A SVĚTLONOŠ

K Léně jsem se moc těšil. A kdybych před tím znal jejího kluka, těšil bych určitě se ještě víc. Oba dva, vlastně všichni tři, vlastně všech pět… jsou naprosto boží! Já myslím, že netřeba představovat, ale pro pořádek. Léna Brauner je umělkyně a Petr Pufler neboli Světolnoš je umělec. Světlonoš je světelný mág a Léna už je, kromě úžasné vizuální umělkyně, také skvělá zpěvačka! Ale především to jsou dva lidé, kteří k sobě naprosto pasují – oba jsou totiž ryzí a opravdu dobrosrdeční lidé. A jak se o mě postarali! Pohostili mě nejenom skvělým čajem, kávou, zákusky, ale především nepopsatelně skvělou atmosférou a náladou. Jasmínku focení taky bavilo a já si dokonce zahrál i Svetlonošovu signature počítačovou hru, ve které se vyhýbáte Lény obrazům.

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
WORKI´N STUDIO MERGE

Je fakt radost strávit focení v příjemném prostředí a s příjemnými a talentovanými lidmi. Přesně to splnila návštěva ve studiu MERGE, kde je nejenom ateliér na natáčení a focení, ale také kompletní zázemí k němu včetně střižny a postprodukce. Je to pracovní prostředí dvou kreativních a moc sympatických filmařů – Petra a Víta. Pojďte je s námi virtuálně navštívit…

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
TRAINI´N MARTIN FUKSA

S Martinem Fuksou už jsem kdysi dávno fotil a bylo to super. Znovu jsme se potkali na focení rubriky TRAINI´N pro český Red Bull. Odkaz na článek níže… Tahle fotka vznikla tak trochu navíc, takže jí dávám alespoň sem. Líbí?

 

Více fotografií a celá rubrika TADY
LIVI´N DAVID SVOBODA

David Svoboda je velký chlap. David je Svoboda je velký sympaťák. David Svoboda je Olympionik a ne, jen tak ledajaký. V roce 2012 vyhrál zlatou medali na letní olympiádě v Londýně, konkrétně v moderním pětiboji. Je to sportovec tělem i duší, jen se podívejte na jeho obří sbírku medailí, trofejí, diplomů a dopisů od fanoušků. Kromě toho vyhrál také v rubrice Livi´n! Ještě se nestalo, aby někdo odpověděl a na náš dotazník v takové rychlosti jako on. Inu, skutečně sportovec s velkým S.

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
DAVID KRAUS A BARBOUR

První fotka z focení lookbooku pro britskou značku Barbour! Je to skutečná legenda, kterou nosí britská královna nebo oblékal úžasný Steve McQueen… Díky moc českému zastoupení značky za tvůrčí svobodu, velké díky mému kamarádovi Davidu Krausovi za super příležitost a moc příjemné a zábavné focení!
WORKI´N PAVEL ŠÍMA

Za Pavlem Šímou jsem vyrazil do Black Angel´s baru, na pražském Staroměstském náměstí. Měl jsem za to, že jdu za předním frestyle barmanem. Pavel mě však rychle vyvedl z mého omylu, že to bylo kdysi dávno. Teď je bar managerem celé sítě hotelových barů. Ten vůbec nejúspěšnější je právě Black Angel´s, ve kterém jsme fotili. Nutno podotknout, že se jedná o prostor dotažený do nejmenších detailů. Nejen co do designu nábytku a interiéru, na míru vytvořeného skla od firmy Moser, velice exkluzivních drinků, nejluxusnějších lahví s pitím, ale také co do originální myšlenky a konceptu baru.

 

Více fotografií a krátký dotazník TADY
TRAINI´N JACOB

Jakub Bína aka Jacob není jenom zpěvák a frontman skupiny Skyline. A taky není jenom velkým milovníkem motorizovaných strojů všeho druhu. Je to také velký sportovec, a proto je tím pravým člověkem pro další díl rubriky TRAINI´N. Jacob je vyhledávaným trenérem, výživovým specialistou a majitelem tělocvičny a projektu Transformers42. Aktivně se věnuje enormnímu množství sportů – za zmínku stojí alespoň fitness, běhaní, cyklistika nebo thai box… A měl jsem tu čest ochutnat jeho úžasného lososa a musím nutně dodat, že je i skvělým kuchařem.

 

Více fotografií a celá rubrika TADY